GEOLICA Cafe Mimi WAFFLE the three-tone pattern in these grey contacts brings to mind the image of a daisy, inspiring an aura of mystery and mystique. Order this pair for a natural command of the room.


| Product details | |
| Manufacturer: | Geo Medical Co., Ltd. |
| Brand: | GEOLICA |
| Country Of Manufacture: | South Korea |
| Available Power Range (diopter): | -0.00, -0.50D to -5.00D(0.25D steps); -5.50D to -6.00D(0.50D steps) |
| Available Base Curves: | 8.8mm |
| Available Diameters: | 14.8mm |
| Water Content: | 42% |
| The Number of lenses per Box : | 2 vials per box |
| Replacement Schedule: | Monthly Disposable |
| Material: | Polymacon |
| Manufacturing Process: | Cast Mold |
| Design: | Dual-Layer Coating Technology (Sandwiching System) |
| Centre Thickness: | 0.08mm @-3.00D |
| Colour: | WAFFLEÂ WMM505 |
Free Shipping within SG With Order Over $80
Lowest Price Guarantee






Fast delivery. Seller was efficient replying messages. Didn’t expect to receive a free lens. Thank you seller. Will buy more in future. Recommended! ????????????????????????
Geolica contact lenses is my favorite brand, they are for me the best and their design is beautiful. I can see clearly with them. I am glad i found them online coz no one is selling them in New Zealand. I will order for more in the future. Thank you!