
| Product details | |
| Manufacturer: | GEO Medical Co., Ltd. |
| Brand: | OLENS |
| Country Of Manufacture: | South Korea |
| Available Base Curves: | 8.6mm |
| Graphic Diameter: | 13.2mm |
| Total Diameter: | 14.2mm |
| Water Content: | 38% – 40% |
| The Number of Lenses per Box : | 2pcs per box |
| Replacement Schedule: | 30 days daily wear, monthly replacement |
| Material: | HEMA |
| Available Power Range (diopter): | -0.00, -1.00D to -5.00D(0.25D steps); -5.50D to -8.00D(0.50D steps) |
| Center Thickness: | 0.07mm @ -3.00D |
| Colour: | French Shine Gray Monthly, French Shine Hazel Monthly |
Free Shipping within SG With Order Over $80
Lowest Price Guarantee














Leave a Reply